2011. február 18., péntek

Dropbox telepítése

Toldjuk meg még egy lépéssel a tárterületünket!

Az Ubuntu One telepítése után még mindig van egy lehetőségünk újabb hálózati tárhelyet csatlakoztatni a fájlrendszerünkhöz.
Ez a Dropbox szolgáltatása.
Az érv ami a Dropbox használata mellett szól, hogy az ide mentett fájljainkat web felületen keresztül is elérhetjük, tehát más gépekről is hozzáférünk. Nyugodtan tárolhatunk itt olyan fájlokat, fényképeket, bookmarkokat, leírásokat, amiket nem tartunk érzékenyeknek, tehát nem gond ha esetleg mások kezébe kerül, vagy legroszabb esetben megsemmisül. Nincs semmi biztosíték arra hogy az itt ingyenesen elhelyezett fájlaink biztonságban is vannak. Ingyenesen 2 Gb tárterületet használhatunk fel, és még egy jó ok, hogy a Dropbox kliens Android rendszerre is telepíthető, tehát az itt tárolt fájlokat mobiltelefonról is elérhetjük.
A Dropbox telepítése egyáltalán nem ördöngősség, nekem már volt egy itt lévő fiókom korábbról, csak a dropbox klienst kellett telepítenem, ami a végén integrálva lesz a Nautilus fájlkezelőbe.
Tehát a telepítés történhet a Csomagkezelőből, de a Szoftverkezelőből is rákeresve a dropbox csomagnévre.





Nekem csak a fiókomat kellett beállítanom, nem volt szükség új account létrehozására.


Ingyenesen 2 Gb terültet használhatunk, ha többre vágyunk, azért fizetni kell.


Bejelentkezés után még egy kis információt kapunk a használatról.


A weben keresztül is hozzáférhetünk az itt tárolt fájljainkhoz.


Beépül a taskbárba, egy bal gombos klikkel elérjük a menüt.


A Dropbox beépül a Nautilus fájlkezelőbe, és egy Könyvjelzőt készítve gyorsan elérhetjük a bal oldali Könyvjelző menüből.



Tehát még egyszer az előnyök:



  • Gmail-en és hotmail-en keresztül is tudunk fájlokat feltölteni


  • újabb 2 Gb tárterületet érhetünk el


  • háttérben történő gyors fájlszinkronizáció


  • Firefox bookmark szinkronizáció lehetőség (én ezt inkább a FEBE mozilla kiegészítővel oldottam meg)

  • létre lehet hozni olyan könyvtárat, amit meg lehet osztani, így mások is elérhetik az itt tárolt fájlokat, esetleg le is tudják azt tölteni.


Bővebb információt itt találhatunk, és érdemes a tippek-trükkök miatt átolvasgatni:

https://www.dropbox.com/help

10 megjegyzés:

  1. És még egy fontos dolog kimaradt, létre lehet hozni olyan könyvtárat, amit meg lehet osztani, így mások is elérhetik az itt tárolt fájlokat, esetleg le is tudják azt tölteni.

    VálaszTörlés
  2. Ki tudod egészíteni publikálás után is (legalábbis remélem). :)

    VálaszTörlés
  3. Tényleg, sikerült is! Köszi!

    VálaszTörlés
  4. Lassan 1 éve használok dropbox-ot, amivel nagyon meg vagyok elégedve és nyugodt szívvel ajánlom mindenkinek.

    Tapasztalatom Linux Mint alatt:
    Mind a szoftverkezelő, mind a csomagkezelő alatt kettő dropbox-os csomag található. Ezek a mint-dropbox és a nautilus-dropbox csomagok. A szoftverkezelőben lévő kommentek alapján hektikusnak tűnik a telepítés és a szoftver működésrebírása. Vagy 5-ös, vagy 1-es értékelés. Vagy működik tökéletesen, vagy egyáltalán nem, némely esetben problémát okoz.
    Sajnos én is az utóbbihoz tartozom.

    Bármely csomagot is telepítem az belekerül a menübe, onnan indítható a Dropbox. mint-dropbox csomag telepítése után, menüből indítva semmi nem történik, nautilus-dropbox csomag esetén, szintén menüből történő indítást követően, gonye leírásának megfelelően elindul a letöltés. A második képernyőképen található lépésig el is jut, sőt végre is hajtja a kicsomagolást. De itt vége is a történetnek. Egy darabig látható, hogy "Unpacking Dropbox...100%", majd eltünik és ismét semmi, nincs tovább.

    Már hónapokkal ezelőtti próbálkozásom során, különböző fórumokon olvasva azt tapasztaltam, hogy Ubuntu és arra épülő disztibúciók esetén hasonló tapasztalatokról számolnak be. Vagy tökéletes és hibamentes a telepítés, vagy egyáltalán nem sikerül. Az arány 50-50%.

    Amennyiben valakinek ötlete van, nagyon szívesen fogadom.
    Előre is köszönöm segítségeteket!

    VálaszTörlés
  5. Nekem ubuntu alatt is működött, és android 2.1-es is tudom használni. Ha a telepítés lefut, és a program benn van a Menuben, akkor talán a démon nem indul el. Ha létrejött a home könyvtárban a .dropbox könyvtár, annak kitörlése, és a dropbox ujraindítása nem hoz eredményt?
    # rm -rf ~/.dropbox

    VálaszTörlés
  6. Terminálablakban dropbox helpet tudsz-e kérni? Saját userrel elég:
    ~ $ dropbox help
    ~ $ dropbox status

    VálaszTörlés
  7. Köszönöm. A dropbox-dist könyvtár kitörlése és az utána történő újratelepítés segített.

    VálaszTörlés
  8. Szia Gonye!
    Van egy ASUS note-om. Nincs benne vinyo, csak egy 8G memória. Erre raktam fel az ubuntut. Mivel kicsi a hely, tettem bele egy 16G SD kártyát, amit rendesen felmountoltam, és szépen látszik is. Dropboxot akarok használni, ami megy is, csak a rendszer memóriában hozza létre a saját könyvtárát, múködik is rendesen. De én ezt az SD kártyára akarom kitenni, mert a rendszerkártyán nagyon kevés a hely. Az a krdésem, hogy tudom rávenni a dropboxot, hogy az adatokat egyből a bővítő kártyán lévő dropbox könyvtárba írja?

    VálaszTörlés
  9. Nekem ha jobb klikk a dropboxon és a tulajdonságokban meg lehet adni, hogy hova mentse hol legyen a mappa

    VálaszTörlés